Korekcja objętości twarzy

Zmarszczki nie są jedynym objawem starzenia. Duże znaczenie ma również kontur twarzy, który zmienia się z upływem lat. Twarz "opada" i traci objętość sprawiając, że w wyglądamy starzej.  Z wiekiem Twoja twarz traci swój pełny, jędrny i młody wygląd. Jest to wynikiem naturalnego procesu starzenia, w wyniku którego skóra staje się cieńsza i bardziej wiotka, co z kolei prowadzi do pojawienia się zmarszczek i bruzd. Tkanka tłuszczowa, która zapewnia pełny kształt twarzy, również stopniowo zanika sprawiając, że buzia staje się wąska i wychudzona, co dodatkowo Cię postarza.
W celu poprawy owalu twarzy stosujemy zabieg wolumetryczny, mający na celu odbudowę jej objętości.  Zabieg przeprowadzany jest z użyciem preparatów zawierających zmodyfikowany kwas hialuronowy, odznaczający się dużą gęstością. Podaje się go w głębsze warstwy skóry przy pomocy kaniuli.Zabieg jest bezpieczny i prawie bezbolesny. Dzięki zabiegowi twarz zyskuje młodszy wygląd, na skutek poprawy jej kształtu.  Efekt zabiegu utrzymuje się do 18 miesięcy.
Zabieg przywraca wypukłości twarzy charakterystyczne dla młodego wieku. Policzki stają się pełniejsze i bardziej kształtne, a skóra w ich okolicy bardziej napięta i jędrna. U niektórych osób przywróceniu objętości policzków towarzyszy dodatkowo efekt spłycenia bruzd nosowo-wargowych. Atrakcyjną możliwością jest jednoczesne wypełnienie doliny łez i usunięcie cieni spod oczu. Pełny efekt zabiegu widać po około dwóch tygodniach.