Mezo botox

Mezobotox to zabieg mający na celu zarówno rewitalizacje skóry, jak i delikatne usunięcie jej defektów. Terapia ma za zadanie lekko podnieść i ukształtować brwi, zmiękczyć fałdy między nosem a ustami, usunąć wgłębienia na podbródku, oraz delikatnie zmniejszyć fałdy szyi oraz dekoltu.
Mezobotox to połączenie dwóch dobrze znanych zabiegów - mezoterapii (rewitalizacja skóry) i usuwania zmarszczek (toksyna botulinowa). Zabieg polega na podawaniu w mikroiniekcjach bardzo małych dawek toksyny botulinowej w połączeniu z odpowiednio dobranymi dawkami witamin, mikroelementów, aminokwasów, wyciągu ziół, a także czasami i kwasu hialuronowego. Mezobotox ma za zadanie zmniejszyć drobne zmarszczki bez paraliżu mięśni i poprawić ogólny wygląd skóry.
Procedura ta jest najczęściej zalecana, aby odmłodzić resztę twarzy po zabiegach usuwania zmarszczek dynamicznych przy użyciu toksyny botulinowej (Botox, Azzalure). Mezobotox jest także idealnym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy chcą mieć piękną i bardziej gładką skórę, jednak bez wyraźnych i rzucających się w oczy oznak poddania się zabiegom usuwania zmarszczek.
Efekt Mezobotox'u jest tymczasowy i musi być powtarzany kiedy skóra traci swoją sprężystość a zmarszczki zaczynają wracać do swojego naturalnego stanu. Określenie dokładnego czasu utrzymywania się efektów zabiegu nie jest możliwe, gdyż wszystko zależy od indywidualnych cech organizmu oraz trybu życia. 
Wskazania do zabiegu: drobne zmarszczki, zmęczona i zniszczona skóra, okolice nie zalecane do konwencjonalnych zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej np. dolna powieka
Mezobotox to jeden z najbezpieczniejszych zabiegów kosmetycznych.
Zabieg trwa około 30 min. i jest bezbolesny (pod znieczuleniem miejscowym). Kolejną zaletą mezobotox'u jest to, że zaraz po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności. Należy jednak unikać stosowania kosmetyków, ciężkiego wysiłku fizycznego a także nie kłaść się przez minimum cztery godziny po iniekcji lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy również unikać wycierania lub masowanie miejsca iniekcji przez co najmniej 24 godziny po zabiegu.