Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego

Najczęściej stosowane substancje do wypełniania zmarszczek to preparaty na bazie kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy występuje w organizmie człowieka w sposób naturalny, jest on podstawowym składnikiem skóry, odpowiada za utrzymanie jej właściwego poziomu nawilżenia i jędrności. Niestety wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze stopniowo się zmniejsza, wskutek czego staje się ona wysuszona, wiotczeje, pojawiają się pierwsze zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją jędrność i objętość.
Preparaty zawierające kwas hialuronowy podane do skóry właściwej skutecznie uzupełniają jego niedobór, doskonale nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, modelują usta, poprawiają kontur twarzy oraz pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry. Nawet po całkowitym wchłonięciu podanego preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.
Jest to zabieg w pełni bezpieczny i prawie bezbolesny (przeprowadzany w miejscowym znieczuleniu). Technicznie jest to śródskórny, bądź podskórny zastrzyk wykonywany bardzo cienką igła. Jest to obecnie najpopularniejsza na świecie i najbezpieczniejsza forma wypełniania zmarszczek.

Po zabiegu wypełniania zmarszczek efekt jest natychmiastowy i utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy, w zależności od wieku pacjentki, rodzaju skóry oraz prowadzonego trybu życia (palenie papierosów, ekspozycja na słońce, wizyty w solarium skracają czas działania preparatu).