Dietetyk

I wizyta trwa 60 minut. Podczas wizyty przeprowadzana jest analiza składu ciała (pomiar wagi, tkanki tłuszczowej, ilości zgromadzonej wody w organiźmie). Przeprowadzana jest konsultacja odnośnie dotychczasowego sposobu odżywiania się pacjenta, poznanie jego nawyków żywieniowych. Na podstawie wywiadu udzielane są wstępne zalecenia. Pacjent zakłada dzienniczek żywieniowy, który prowadzi sam w domu.


II wizyta trwa 45 minut. W trakcie tej wizyty pacjent otrzymuje szczczegółowe zalecenia żywieniowe oraz jadłospis (pacjent może otrzymać jadłospis na 3 lub 7 dni). Jadłospis oraz ewentualne postępy są omawiane szczegółowo z pacjentem.


Wizyty kontrolne odbywają się średnio co dwa miesiące. Podczas wizyt monitorowane są postępy pacjenta w leczeniu. W razie potrzeby nastepuje weryfikacja jadłospisu oraz ponowne pomiary. Wizyty kontrolne mają na celu pomoc w utrzymaniu chęci do dalszych zmian i nawyków żywieniowych, które będą procentwać w przyszłości w postaci lepszego zdrowia i samopoczucia.


W Centrum Estetyki istnieje także możliwość wykonania testu na nietolerancję pokarmową - FOOD DETECTIVE. Test ten jest przeprowadzany z krwi pobieranej w palca i wykazuje nietolerancję na pokarmy (np. pszenica, gluten, drożdże, orzeszki ziemne, mleko krowie itp.). Na podstawie wyniku, w dniu badania układana jest dieta wykluczająca uczulające pokarmy.