Epilacja

Zabieg ma na celu całkowite pozbycie się niechcianego owłosienia. Z reguły zabiegi wykonuje się na obszarach ciała takich jak: wąsik, plecy, ramiona, ręce, nogi, bikini itp.  W naszym Centrum zabiegi laserowe poprzedzane są  przez przeszkolonego mgr kosmetologii. Na depilację laserową decydujemy się: w celach kosmetycznych (wszystkie części ciała), dla pozbycia się objawów wrastania włosów po innych metodach depilacji, dla pacjentów z wrażliwą skórą, u których pojawiają się zaczerwienienia na skórze po innych metodach depilacji, dla mężczyzn: w wypadku nadwrażliwości skóry po goleniu, na skórze karku, plecach i na uszach.

Efekt jest widoczny już po pierwszym zabiegu. Nie należy się jednak nastawiać, że jeden zabieg przyniesie oczekiwany rezultat. Ilość zabiegów potrzebnych dla całkowitego usunięcia owłosienia ustalana jest indywidualnie. Depilacja jest skuteczna jedynie dla włosów w fazie wzrostu (anagenu) - to kolejny powód, dla którego trzeba wykonać serię zabiegów. Dla uzyskania całkowitego efektu potrzebnych jest około 5 zabiegów. Jest to jednak średnia z wielu serii zabiegów. Dlatego trzeba pamiętać, że może być potrzebnych więcej lub mniej zabiegów. Częstotliwość wykonywania zabiegów zależy od indywidualnych predyspozycji i oczekiwanych efektów. Zazwyczaj przerwa pomiędzy zabiegami wynosi ok. 8 tygodni.
Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Włosy przed zabiegiem można golić lub przystrzyc. Skóra zostanie oczyszczona przed zabiegiem. Sam zabieg trwa, w zależności od obszaru ciała, od 10 minut (wąsik) do 1,5 godziny (obie nogi). Zabiegi wykonuje się bez znieczulenia. Zabieg jest całkowicie bezpieczny.
Zapraszamy na konsultację, żeby ustalić odpowiedni dla Państwa program.