Zamykanie naczynek

Problem z naczynkami w rzeczywistości w jakimś momencie przytrafia się większości z nas. Oprócz indywidualnych skłonności do rozszerzonych naczyń (tzw. cera naczynkowa)  istnieje jeszcze wiele czynników sprzyjających problemom naczyniowym. Najczęstszymi problemami są: rozszerzone naczynka i zaczerwienienia twarzy oraz rozszerzone naczynia i żylaki nóg.
Urządzenie IPL usuwa powierzchowne zmiany naczyniowe takie jak teleangiektazje (pajączki, naczyniaki, objawy trądziku różowatego).
Zabiegi z użyciem Ellipse by Nordlys polegają na wysyłaniu doskonale kontrolowanych rozbłysków światła w kierunku powierzchni skóry. Światło jest absorbowane przez jedną z naturalnych substancji chemicznych ludzkiego ciała – hemoglobinę – która znajduje się w czerwonych krwinkach. Hemoglobina zamienia energię świetlną w ciepło, które jest następnie przesyłane do ścianki naczynia krwionośnego. Zostaje ono w ten sposób na stałe zniszczone i usunięte przez mechanizm obronny ciała ludzkiego. Metoda konwersji światła w energię cieplną i użycie jej następnie do zniszczenia celu bez uszkadzania sąsiadujących z nim tkanek nazywana jest Fototermolizą Selektywną. Ellipse jest stosowany głównie do zamykania zmian naczyniowych koloru czerwonego.
Zabiegi są prawie bezbolesne. Do zabiegu nie używa się znieczulenia. Po zabiegu można skorzystać z któregoś z zabiegów wpływających kojąco na skórę. Szczegółowe informacje otrzymacie Państwo jednak w trakcie konsultacji z mgr komsetologii wykonującym zabieg.
Aby zamknąć wszystkie naczynia krwionośne z reguły potrzeba do 5 zabiegów (w przypadku naprawdę małych zmian może to być mniejsza ilość) wykonywanych w określonym okresie czasu. Zależy to od: ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia.
Należy pamiętać o pielęgnacji skóry z rozszerzonymi naczynkami (zarówno przed jak i po zabiegach). Nasi kosmetolodzy doradzą Państwu odpowiednie kosmetyki.