Wyroluj cellulit

Wraz ze zbliżającym się latem wzrasta napięcie wśród pań, które chciałyby ukazać światu swoje ciało osłonięte jedynie modnym strojem kąpielowym. Cellulit, skórka pomarańczowa i inne niedoskonałości powierzchni skóry znalazły się na celowniku. Doskonałą bronią w ich zwalczaniu i modelowaniu sylwetki może być endermologia.

lek. med. estetycznej Piotr Drozdowski

 

Wiosną w gabinetach dermatologicznych i medycyny estetycznej zauważyć można istne pielgrzymki pacjentek pragnących pozbyć się tego, co nie pozwala im założyć wymarzonego opalacza.

Z drugiej strony – my również co roku stajemy przed pacjentkami, które, jak za dotknięciem czarodziejskiej róźdżki, chciałyby zmienić swój garnitur chromosomalny, aby ich skóra przeszła magiczną metamorfozę.

Pamiętajmy, że w ciągu kilku dni lub tygodni nie można cofnąć zmian, które następowały i utrwalały się w organizmie przez wiele lat. Dlatego już dzisiaj, profilaktycznie, należy zainteresować się, co nasz ulubiony lekarz medycyny estetycznej ma nam do zaoferowania w dziedzinie zabiegów zwalczających cellulit.

Całe szczęście, dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny, nie jest on bezsilny. Jeśli zgłosimy się do niego odpowiednio wcześnie, będzie można wprowadzić odpowiedni program regeneracyjno-antycellulitowy, opierający się głównie na mezoterapii igłowej wspomaganej zabiegami fizykalnymi, np. endermologią. Odpowiednie leczenie będzie uwzględniało również konsultację flebologiczną, wykluczenie innych schorzeń, takich jak niewydolność żylna oraz wprowadzenie dodatkowej terapii doustnej.

 

ENDERMOLOGIA

Niewiele jest zabiegów, które mają tak wszechstronne działanie jak endermologia. Zwłaszcza w tak trudnych do leczenia schorzeniach jak tzw. cellulit.

Wymyślona w 1986 roku przez Louisa Paula Guitay jako zabieg zastępujący masaż manualny, w krótkim czasie zyskała popularność w leczeniu cellulitu, blizn i rozstępów, a także jako skuteczna metoda drenażu limfatycznego.

Działanie endermologii opiera się na specjalnie zaprojektowanym systemie rolek połączonych z podciśnieniem. Zabieg można porównać do masażu głębokich warstw tkanki podskórnej oraz mięśni, którego wykonanie „od zewnątrz” przy użyciu tradycyjnych technik jest praktycznie niemożliwe.

Głowica zasysa skórę, która dostaje się pomiędzy rolki wywierające odpowiednie, regulowane ciśnienie. Uzyskuje się w ten sposób rozciągnięcie przegród międzytkankowych, odgrywających główną rolę w patogenezie cellulitu oraz usprawnienie krążenia żylnego i limfatycznego. Przyczynia się to do redukcji obrzęków oraz pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, aktywacji adipocytolizy (rozpadu komórek tłuszczowych), jak również wzrostu miocytów, co sprzyja poprawie trofizmu i napięcia skóry.

Dzięki opracowaniu zindywidualizowanych programów leczenia dla poszczególnych okolic ciała, sterowanych i programowanych komputerowo, możliwe jest zastosowanie endermologii w leczeniu cellulitu, wykonywaniu nieoperacyjnego liftingu twarzy i szyi, a także w przypadkach modelowania sylwetki.

Połączenie tego rodzaju zabiegów z mezoterapią igłową, przy pomocy której wprowadza się do skóry substancje odżywcze lub preparaty rozbijające tkankę tłuszczową, daje spektakularne efekty, bez uciekania się do bardziej inwazyjnych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej takich jak liposukcja. Zaletą metody jest jej małoinwazyjność oraz naturalny mechanizm działania, bez wykorzystania agresywnych technik np. fal radiowych lub podczerwieni. Zmniejsza to ryzyko i częstość występowania efektów ubocznych oraz zwiększa liczbę pacjentów, którzy mogą być poddani tego rodzaju terapii.

Efekt, w postaci ujędrnienia i wygładzenia skóry widoczny jest już po pierwszym zabiegu, jednak do uzyskania trwałych i zadowalających wyników wymagane jest wykonanie cyklu kilkunastu zabiegów.

 

WIĘCEJ O METODZIE

Efekty działania endermologii udowodnione są klinicznie. Wyniki badań potwierdzają doskonałe oddziaływanie metody szczególnie w trzech obszarach:

• oddziaływanie na tkankę (stymulacja fibroblastów, uaktywnienie lipolizy, zapobieganie i redukcja zwłóknień, likwidowanie cellulitu, modelowanie sylwetki, mobilizacja mięśni, poprawa trofiki),

• oddziaływanie na krążenie (usprawnienie przepływu krwi i limfy, zmniejszenie retencji wody),

• efekt neurowegetatyny

(stymulacja receptorów nerwowych).

Aktualnie dostępnych jest ponad 85 badań naukowych (szczegóły na stronie www.cosire-lpg.com) dotyczących metody Endermologie®. Jedno z nich przeprowadzone zostało w 2006 roku przez prof. Maxa Lafontana, który wyspecjalizował się w badaniach nad tkanką tłuszczową i otyłością. Wyniki udowodniły, że mechanotransdukcja w komórkach tkanki tłuszczowej wywoływana przy pomocy urządzeń do Endermologie® firmy LPG® powoduje silną reakcję lipolityczną.

Mechanotransdukcja jest to proces, w trakcie którego komórka przekształca bodźce mechaniczne w aktywność chemiczną. Oznacza to, że mechaniczne oddziaływanie na wierzchnią warstwę skóry indukuje biochemiczną reakcję komórek.

Zespół profesora Lafontana jest jednym z niewielu na świecie, który stosuje delikatną metodę „mikrodializy”. Technika ta polega na wprowadzeniu do tkanki mikrosondy, która umożliwia rejestrację i analizę informacji podczas zabiegów. W tym przypadku rejestrowała ona zmiany zachodzące w tkance tłuszczowej podczas stymulowania jej przy pomocy urządzenia do endermologii.

Po raz pierwszy w historii profesor Lafontan wraz z zespołem badawczym przeprowadził naukową weryfikację wpływu opatentowanej przez firmę LPG® techniki Roll® na tkankę tłuszczową. Okazało się, że podczas poddawania jej wielokrotnej stymulacji mechanicznej przy użyciu aparatu Cellu M6 Keymodule dochodzi do ożywienia metabolicznie nieaktywnej tkanki tłuszczowej, uaktywnienia jej metabolizmu i stymulacji uwalniania tłuszczu.

Wyniki tych badań wskazują na to, że tkanka tłuszczowa z czasem przestaje być aktywna i zaczyna gromadzić nadmiar tłuszczu. Gdy zostaje poddana intensywnemu oddziaływaniu mechanicznemu, nieaktywne komórki tkanki tłuszczowej zaczynają łatwiej uwalniać tłuszcz. Jednocześnie zbita, stwardniała tkanka, która skupia komórki tłuszczowe ulega zmiękczeniu, co pozwala uwolnić oraz usunąć zlokalizowany i oporny na dietę oraz gimnastykę tłuszcz. Ponadto fibroblasty stymulują produkcję kolagenu i elastyny, co wzmacnia, napina i tonizuje skórę, modelując jednocześnie sylwetkę.

 

CIAŁO I TWARZ

Nowoczesne urządzenia do endermologii, takie jak Cellu M6 Keymodule umożliwiają wykonywanie zabiegów zarówno na twarz, jak i ciało (pacjent przebiera się w specjalny kombinezon, nabywany podczas pierwszej wizyty w gabinecie). •

Uwaga!
Upewnij się, że Twój gabinet pracuje na oryginalnym urządzeniu do endermologii. Tylko wtedy możesz spodziewać się osiągnięcia zamierzonych rezultatów.

Metoda Endermologie® jest opatentowana, a zabiegi pod tą nazwą mogą być wykonywane wyłącznie przez aparaty francuskiej firmy LPG®. Żaden inny aparat poza aparatami LPG® nie oferuje Endermologie®.

LPG® Exclusive Complex to jedyna linia kosmetyków inspirowana metodą Endermologie®, która stanowi idealne uzupełnienie indywidualnego programu zabiegowego Lipomassage™ (zabiegi endermologiczne na ciało) i Endermolift™ (zabiegi endermologiczne na twarz).