Leczenie łysienia – mezoterapia

Mezoterapia polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo odpowiednich substancji leczniczych z ominięciem nieprzepuszczalnej bariery naskórkowej.
Łysienie to problem, który dotyka przede wszystkim mężczyzn, niezależnie od wieku. Młodzi ludzie, którzy wcześnie zaczynają mieć problemy z utratą włosów, narażeni są na szybszy proces łysienia w starszym wieku. Łysienie jednak to problem z którym dziś można skutecznie walczyć. Nadmierne wypadanie włosów może być skutkiem słabego krążenia, nieprawidłowej diety, nadmiaru hormonu dihydrotestosteronu. Mezoterapia nie tylko powstrzymuje proces wypadania, ale pomaga w odrastaniu włosów o ile mieszki włosowe nie weszły w stan atrofii. Terapia ta jest bardzo wskazana u osób, które cierpią na sezonowe wypadanie włosów(wiosną i jesienią) oraz u kobiet po ciąży.
Wykonuje się liczne wstrzyknięcia w okolicy skroni, górnej powierzchni głowy. W intensywnej fazie leczenia wykonuje się 1 zabieg na tydzień przez 1-2 miesiące. Potem celem podtrzymania efektów 1 zabieg na miesiąc. W ciągu 4 miesięcy wypadanie może się zmniejszyć o 70%, a odrost jest możliwy w 20%.

Dermaheal HL (regeneracja włosa)  to produkt działający regenerująco do mezoterapii zapobiegający wypadaniu włosów. Działa zmniejszając efekty wypadania włosów i łysienia, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.  Wspomaga odrastanie włosów, poprzez rewitalizację cebulek włosowych i stymulację krążenia. Zapobiega problemom skóry głowy i zwiększa gęstość i grubość włosów. Stymuluje i wzmacnia cebulki włosa. Nawilża i odżywia włosy i skórę głowy.