Zabiegi złuszczające

KWAS TCA

Kwas trójchlorooctowy TCA jest pochodną kwasu octowego, w zależności od stężenia wywołuje martwicę naskórka i górnych warstw skóry właściwej. Peeling wykonywany niskim stężeniem kwasu TCA (10-15%) należy do peelingów powierzchownych, czyli obejmujących martwicą tylko naskórek.

Wskazania do stosowania TCA:
• matowa, sprawiająca wrażenie„zmęczonej” skóra – tzw. „peeling odświeżający”.
• uszkodzenia posłoneczne skóry,
• rogowacenie słoneczne,
• przebarwienia pozapalne, ostuda, plamy soczewicowate,
• drobne zmarszczki mimiczne i dosłoneczne,
• płytkie blizny będące zejściem trądzika pospolitego.

Bezpośrednio po zabiegu na skórze występuje mniejszy lub większy rumień z widocznymi miejscami zbielenia, po kilku minutach nie widać zbielenia, natomiast skóra robi się napięta, może sprawiać wrażenie napiętej, właściwe złuszczanie rozpoczyna się po ok. 2-3 dniach od zabiegu, skóra zmienia barwę na kolor brązowy(bardzo przeszkadzający w normalnej egzystencji, pacjent ma uczucie posiadania„skorupy” na skórze, następnie dochodzi do powolnego złuszczania się naskórka – proces ten trwa kolejne 3-4 dni, nie wolno zdrapywać płatów złuszczającego się naskórka! Sprzyja to powstawaniu przebarwień i blizn, w okresie złuszczania najczęściej pacjent musi pozostać w domu (3-4 dni) – można to rozwiązać wykonując peeling w środę lub czwartek, wówczas najintensywniejszy proces złuszczania przypada na weekend. Kolejne zabiegi (4-6) z użyciem TCA wykonuje się w odstępach ok.  4-tygodniowych.

 

MIKRODERMABRAZJA

Mikrodermabrazja jest metodą mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka.  Dzięki natychmiast widocznym rezultatom należy do najczęściej wybieranych przez klientów zabiegów. Podczas mikrodermabrazji diamentowej efekt eksfoliacji uzyskuje się poprzez działanie ścierające głowic pokrytych warstwą diamentu oraz pompy zasysającej martwy, zrogowaciały naskórek. Metoda ta pozwala na stopniowe, kontrolowane, mechaniczne ścieranie naskórka warstwa po warstwie aż do pożądanego poziomu z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb skóry. Mikrodermabrazja pobudza również produkcję kolagenu i elastyny, stymuluje naturalny wzrost nowej tkanki. W wyniku usunięcia wierzchnich warstw naskórka skóra staje się gładsza, jaśniejsza, świeższa i bardziej elastyczna już po pierwszym zabiegu. Głębsza mikrodermabrazja spłyca blizny i rozstępy, redukuje drobne zmarszczki, zmniejsza rozszerzone pory i przebarwienia. Zmiany histologiczne dotyczą nie tylko naskórka, ale również skóry właściwej (stymuluje mikrokrążenie i przepływ limfy, przyspiesza usuwanie toksyn z głębszych warstw skóry). Niewątpliwą zaletą zabiegu jest to, że jest on bezbolesny, prosty, trwa krótko i po jego wykonaniu pacjent nie jest wyłączony z życia codziennego

Zazwyczaj należy przeprowadzić od 2 do 10 zabiegów w odstępach od 7 dni do 4 tygodni, co 7-10 dni w zabiegach odmładzających i co 3-4 tygodnie w leczeniu trądzika. Kolejne miesiące to zwykle jeden zabieg przypominający. Widoczne rezultaty pojawiają się już po pierwszym zabiegu. Z każdą sesją efekty się potęgują, skóra staje się coraz bardziej gładka, napięta, elastyczna i świetlista. Nabiera zdrowego wyglądu i kolorytu.

Wpływ mikrodermabrazji diamentowej na skórę:
- poprawa kolorytu i struktury skóry,
- zwężenie rozszerzonych porów,
- zmniejszenie ilości zaskórników,
- spłycenie powierzchownych zmarszczek,
- rozjaśnienie przebarwień i plam starczych,
- zmniejszenie łojotoku,
- spłycenie i wygładzenie blizn.
Objawy niepożądane po mikrodermabrazji:
- uczucie mrowienia, pieczenia, świądu - objawy te szybko ustępują
- nadwrażliwość skóry
- niewielki rumień ,który szybko ustępuje

 

PEELING KAWITACYJNY
Bezbolesne oczyszczanie skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowej, która pozwala na dokładne usunięcie martwych komórek naskórka, usunięcie nadmiaru serum oraz odblokowanie porów skóry. Zabieg polecany szczególnie dla skór cienkich, wrażliwych skłonnych do podrażnień.